KAHVE MOLASI

BEYAZ YAKA...

Merhaba iş dünyasının beyaz yaka diye adlandırılıp tüm yükü zihninde taşıyan arkadaşlarım. Sizler beden olarak az hareket sağlayan zihin olarak yıpranan ve yorulan emekçilersiniz.

Günlük hayatın iş temposunda sabah kalkıp koştura koştura işinize giderken planlamadığınız işlerin başında hazır yemek tüketimi geliyor, yoldan geçerken elinize tutuşturulan açıkta satılan ve hangi şartlarda üretildiğini bilmediğiniz bir simit veya zaten öğlene ne kaldı diyerek öğle yemeğini aç karnına çay kahve ile bekleyen şansız bir beden ve yine öğle yemeğinde ofis arkadaşınızın seçtiği ve size överek götürdüğü bir dürümcü vs.vs.

Şimdi sizlere soruyorum öncelikle ne için yaşıyorsunuz, cevap sanırım ekmek parası diye duyar gibiyim, peki ekmek parasını kazanırken o kazancınızı hasta bir bedene harcama yaparak mı sürdürmeyi planlıyorsunuz.

Bizim bu yazımız sizlere sadece bir hatırlatma , düzenli ve sağlıklı beslenebilmelisiniz ve bunun için işinizi düşündüğünüz kadar sağlığınızı da düşünmelisiniz.

İnsan çabuk rehavete kapılan bir varlık şimdi bu yazıyı okursunuz yarın hayatınıza eski haliyle devam edersiniz diye düşünmek istemiyorum. İlaç alırken doktora gittiğiniz gibi yemek tüketirken de sağlıklı tüketim yerlerini tercih etmelisiniz. Sağlıklı ve uzun yıllar yaşamayı istiyorsanız hazır yemek üreten firmalarını tercih etmelisiniz çünkü ülkemizde ciddi bir disiplin ile denetimi yapılan işletmelerin başında hazır yemek firmaları geliyor. İş vereniniz için sadece iş gücü olmadığınızı bilmenizi isterim.

Sizlere hijyenik yemek hizmeti sağlamak bir işveren için şu anlama geliyor. Randıman artışı. Aslında başarılı iş insanları çalışanlarını düşünür ve aldığı kaliteli hizmetin işine sağlayacağı verimi düşünür başarıya ekip olarak ilerler.

Yemek diyerek geçmeyelim, sağlığınız ömrünüze mesafe katar, sağlıklı tüketin, o mesafeyi siz belirleyin...

SOSYAL MEDYA